Batony proteinowe na miarę XXI wieku

Batony proteinowe kojarzą Ci się z niezbyt smacznymi przekąskami, które mają gumowatą konsystencję i są nieszczególnie słodkie? Na szczęście producenci starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom osób, którym zależy na zdrowym odżywianiu, jednak nie chcą rezygnować z ulubionych słodyczy. Obecnie do wyboru jest bardzo dużo nowoczesnych batonów proteinowych, które wyróżniają się nie tylko świetnym smakiem, ale też doskonałym składem. 

Batony proteinowe charakteryzują się przede wszystkim bardzo dużą zawartością protein oraz ważnych aminokwasów. To wręcz idealna przekąska dla wszystkim sportowców. Warto mieć batona proteinowego w plecaku lub w torbie na siłownię – będzie on stanowił doskonały i bardzo szybki zastrzyk energii zarówno po treningu, jak i przed wejściem na siłownię. Warto jednak zwrócić uwagę, aby wybrane batony proteinowe miały dobry skład. Niestety, wiele z takich produktów charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością cukru, a tego – jak powszechnie wiadomo – lepiej jest unikać. O wiele lepszym rozwiązaniem będą batony proteinowe bez cukru, stworzone na bazie naturalnych, przyjaznych dla organizmu słodzików, na przykład stewii. 

Choć batony białkowe tworzone są przede wszystkim z myślą o osobach ćwiczących, doskonale nadają się także dla osób, które są mniej aktywne.  W końcu każdy z nas lubi od czasu do czasu przekąsić coś słodkiego, na przykład w pracy lub w podróży. Baton proteinowy może być dobrą alternatywą dla tradycyjnego, bogatego w tłuszcz i cukier batona ze sklepowej półki.