Suplementy diety, dzięki którym odzyskasz energię

Zauważyłeś, że od pewnego czasu brakuje Ci energii? Nie masz siły do wykonywania codziennych zadań, nie wspominając już o treningach? Jeszcze do niedawna byleś stałym bywalcem siłowni, jednak teraz wolisz spędzić wieczór na kanapie? Najwyższa pora, abyś odzyskał energię. Może to zrobić dzięki nowościom na rynku suplementów diety. 

Osoby, którym brakuje energii, mają spory wybór. Do ich dyspozycji jest wiele nowoczesnych suplementów diety, które są tworzone na bazie 100% naturalnych składników. Przykłady to Maca, Ashwagandha czy Bacopa – wszystkie te składniki dodają energii i sprawiają, że ciągłe zmęczenie staje się tylko przykrym wspomnieniem. Są to również silne antyoksydanty.

Maca to ceniony od tysięcy lat korzeń, który dziś ponownie staje się bardzo popularny. Może być przyjmowany w postaci kapsułek lub proszku. Wystarczy dodać do warzywno-owocowego koktajlu. Maca ma bardzo dużo witamin i minerałów, w naturalny sposób przywraca energię, poprawia odpornośc iw ydajność, a nawet polepsza jakość życia seksualnego – jest sposobem na naturalne libido

Ashwagandha to kolejna ciekawa propozycja, która pozwoli na odzyskanie energii. Jest bardzo dobrym źródłem źródłem flawonoidów, fenolokwasów, alkaloidów, fitosteroli i kumaryny, a także żelaza. Ma bardzo silne działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu chroni organizm przed zgubnymi skutkami nadmiernej aktywności wolnych rodników. Co ważne, może ona poprawić pamięć, koncentrację i jakość snu, co z kolei przekłada się na ilość energii. 

Bacopa, a dokładnie bacopa drobnolistna, to roślina, która potrafi zdziałać prawdziwe cuda w organizmie. Może ona zmniejszać poziom stresu, stanowi wsparcie dla układu nerwowego, poprawia jakość snu i dodaje energii, poprawia pamięć i funkcje poznawcze, a do tego chroni DNA. Bacopa to wręcz idealne wsparcie dla osób, które szukają naturalnego sposobu na dodanie sobie energii.